Novinky vo flotile spoločnosti Inter Cargo

V priebehu mája pribudli do flotily našej dcérskej spoločnosti Inter Cargo Sp. z o.o dve hnacie dráhové vozidlá SM 42 vyprodukované v spoločnosti Fablok Chrzanow. Tieto dieselové lokomotívy s typovým označením 6D boli pri konštrukcii určené na ťažké posunovacie práce, ako aj na traťovú vozbu ľahkých nákladných vlakov.

SM42 je 4-nápravová lokomotíva s jednou kabínou s nápravovým systémom Bo'Bo' s elektrickým prevodom a elektropneumatickým ovládaním. Zdrojom výkonu je samozápalný spaľovací motor s označením a8C22 s výkonom 800 k (590 kW) a objemom 81,6 l. Obe zrekonštruované lokomotívy môžete už dnes vidieť jazdiť v prístavoch Gdaňsk a Gdynia, kde naša spoločnosť vykonáva vlečkové operácie na vlakoch smerujúcich do/z prístavov.

Inter Cargo Sp. z o.o disponuje štyrmi kusmi dieselových hnacích vozidiel. Hlavnou úlohou týchto lokomotív je posilnenie výkonu našej pobočky v Gdyni, ktorá vykonáva prístavné operácie pre vlaky skupinové ako aj servis pre externých zákazníkov. Zároveň však výkon týchto lokomotív využívame na obsluhu vlečiek v rámci Sliezska, kde sa naším zákazníkom snažíme ponúknuť komplexnú službu vrátane obsluhy tzv. prvej a poslednej míle.

Veríme, že obe lokomotívy zaradené do nášho parku prispejú k zvýšeniu kvality a flexibility našich služieb a to nielen v poľských prístavoch. Veľa šťastných kilometrov SM 42!