Nová spolupráca medzi spoločnosťou RAILPOOL a INTER CARGO

Katowice/Mníchov, 20. mája 2021. Naša dcérska spoločnosť INTER CARGO Sp. z o.o.,  podpísala lízingovú zmluvu na lokomotívy Traxx so spoločnosťou RAILPOOL GmbH. Zmluva zahŕňa prenájom dvoch lokomotív a ich kompletnú údržbu. Lokomotívy TRAXX BR 186 budú slúžiť na vnútroštátnu prepravu v Poľsku. 

Spoločnosť RAILPOOL GmbH, jedna z popredných leasingových spoločností v oblasti železničnej dopravy v Európe, a Inter Cargo, súkromný železničný dopravca v poľskej sieti a člen skupiny BUDAMAR GROUP, podpísali leasingovú zmluvu na dve lokomotívy TRAXX vrátane ich údržby.

„Sme radi, že môžeme privítať Inter Cargo ako nášho nového zákazníka. Spoločnosť Inter Cargo a jej materská spoločnosť BUDAMAR GROUP majú dve desaťročia skúseností v nákladnej doprave a budú ťažiť zo silného výkonu našich lokomotív a našej ponuky kompletných služieb, ktorá zaručuje maximálnu flexibilitu a dostupnosť vozidiel,“ hovorí Torsten Lehnert ,CEO spoločnosti RAILPOOL.

Spoločnosť Inter Cargo sa zameriava na vnútrozemskú prepravu hotových výrobkov a surovín, ako sú výrobky na výrobu ocele, ako aj medzinárodnú prepravu železničných zásielok v dovozných a vývozných režimoch. Dve lokomotívy TRAXX BR 186 prenajaté od spoločnosti RAILPOOL dopĺňajú vlastnú flotilu Inter Cargo s 22 elektrickými rušňami a sú naplánované na vnútroštátnu prepravu v rámci Poľska. Vozidlá boli uvedené do prevádzky okamžite po ich doručení minulý týždeň.

Sylwester Sigiel, CEO spoločnosti Inter Cargo, vysvetľuje: "Od svojho založenia sme sa zamerali na komplexné potreby našich zákazníkov a preto sme si získali popredné miesto na trhu. Je pre nás kľúčové udržiavať vysoký štandard ponúkaných služieb služby a sme presvedčení, že nové partnerstvo so spoločnosťou RAILPOOL nás podporí pri prekonávaní očakávaní našich zákazníkov.“

O spoločnosti RAILPOOL GmbH

RAILPOOL je jednou z popredných spoločností poskytujúcich leasing železničných vozidiel a ponúka vysokú odbornosť s kompletným servisom zastrešenú jediným zdrojom. Spoločnosť bola založená v Mníchove v roku 2008 a v súčasnosti pôsobí v 16 európskych krajinách.

RAILPOOL je jedným z najväčších poskytovateľov v Európe s viac ako 400 lokomotívami a celkovou investíciou viac ako jedna miliarda EUR. Flotila RAILPOOL najazdí každý rok 70 000 000 kilometrov a významne prispieva k presunu tovaru na železnicu. RAILPOOL má vlastný sklad s viac ako 78 935 položkami z 2 700 rôznych náhradných dielov a komponentov.

Foto: INTER CARGO