Na Transport Logistic 2023 sme predstavili náš najnovší Vectron

Hoci náš najnovší Vectron už niekoľko týždňov môžete stretnúť na železnici, odhaliť vám jeho podobu sme sa rozhodli až teraz, pár chvíľ po tom, ako sme jeho dizajn predstavili na medzinárodnej výstave logistiky a mobility, mníchovskej Transport Logistic 2023. Najnovšia pätica dizajnových polepov prináša tému zákonom chránených živočíchov a prvým v poradí, ktorého vám môžeme ukázať je medveď hnedý.

“Už od svojho vzniku si skupina BUDAMAR zakladá na zodpovednosti. Aj preto sme vždy podporovali a rozvíjali nákladnú železničnú prepravu, ktorá je nielen ekonomická, no predovšetkým ekologická. Nový dizajn Vectronov, ktoré nám pribudli do flotily, upozorňuje na to, že železničná doprava predstavuje zodpovedný prístup ku krajine. Jeden vlak totiž dokáže nahradiť desiatky cestných vozidiel a oproti preprave po ceste vyprodukuje len zlomok skleníkových plynov. Je absolútne férové povedať, že železničná doprava je zelenšou logistikou." objasnil Ing. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP.

Príroda nám poskytuje životne dôležitý priestor, úlohou nás všetkých je preto správať sa k nej a k živočíchom v nej žijúcim s rešpektom a spoločne sa snažiť ju chrániť. Po mostoch, viaduktoch, hradoch a zámkoch sme sa rozhodli zobraziť ďalšiu z pých našej krajiny. Čo myslíte, ktorý živočích by na našich Vectronoch určite nemal chýbať?

Pod dizajn Vectronov sa už tradične podpísala spoločnosť Railcolor Design a o ich polepenie sa postarali odborníci z LOC & MORE.

Foto: Matej Pleško, Loc&More