Krst Vectronu BUDAMAR GROUP

V rušňovom depe Bratislava Východ sa 30. mája konal krst 50. lokomotívy Siemens Vectron. Toto podujatie sa konalo pod záštitou spoločností Rolling Stock Lease, BUDAMAR LOGISTICS, a.s. a spoločnosti Siemens.

Vectron z dizajnovej série od RailColor Design odkazujúcej na ochranu životného prostredia je už 12. Vectronom od spoločnosti Rolling Stock Lease a celkovo 17. Vectronom vo flotile našej spoločnosti. Vectron číslo 193.581 do Bratislavy z Mníchova dorazil ešte 19. mája.

Hostí na úvod privítal Tibor Čunderlík, riaditeľ spoločnosti Rolling Stock Lease: „V týchto dňoch je to zhruba 6 rokov, čo sme spolu s kolegami a partnermi začali diskutovať tému financovania a prenájmu lokomotív pre zákazníkov v regióne strednej Európy. V tom čase to bola pre nás úplne nová téma a nikto z nás si nevedel ani predstaviť, že na jar roku 2023 budeme mať v portfóliu 50 kusov.“

Krstným otcom Vectronu sa stal člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne Norbert Hovančák. Práve Slovenská sporiteľňa a jej materská ERSTE Group sa stali dôležitým článkom pri vzniku spoločnosti Rolling Stock Lease, ktorá Vectrony BUDAMAR-u prenajíma.

Kľúče od Vectronu za BUDAMAR LOGISTICS, a.s. prevzal Vladimír Krno, riaditeľ pre zmenu organizácie skupiny, ktorý zároveň vysvetlil, prečo na sebe nesie práve bociana, „veríme, že tak, ako sa hovorí, že bocian prináša deti nám v budúcnosti do nášho portfólia prinesie ďalšie lokomotívy Siemens Vectron.“ Pozvaní hostia si mohli v rámci podujatia zažiť jazdu na pokrstenom Vectrone.

Onedlho vám predstavíme aj ďalšie živočíchy, ktoré doplnia vzhľad našich Vectronov s myšlienkou ochrany prírody a ekológie.

Foto: Matej Pleško