EXPO 2020 Dubaj

Dňa 27.1.2022 sa konal Národný deň Slovenskej republiky na EXPO Dubaj. Toto výnimočné podujatie podporila svojou prítomnosťou a slávnostným príhovorom aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Hlavnou témou výstavy Expo 2020 v Dubaj je „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ ako symbol inovácie a progresu. V nadväznosti na hlavnú myšlienku výstavy boli vytvorené aj tri ďalšie témy - príležitosť, mobilita a udržateľnosť, prostredníctvom ktorých môžu jednotlivé krajiny prezentovať svoj príbeh.

Hlavnou témou slovenskej expozície, v súlade s témou mobility, je „Pohyb budúcnosti: vodík, letectvo a vesmír”. Jej obsahový koncept je zameraný na predstavenie inovatívnych a sofistikovaných technológií v rôznych segmentoch mobility s dôrazom na: technológie vodíkového pohonu ako paliva budúcnosti, technológie v leteckom sektore, technológie vo vesmírnom sektore.

Hlavnými exponátmi slovenského pavilónu sú vodíkové auto MH2, vesmírne mobilné roboty Androver I a II a VRM simulátor. Práve vodíkové auto si môžu návštevníci z celého sveta v slovenskom pavilóne pozrieť aj vďaka podpore našej spoločnosti BUDAMAR LOGISTICS, a.s., ktorá sa stala partnerom slovenskej expozície na EXPO 2020 Dubaj.

Foto: Slovakia Expo 2020