BUDAMAR LOGISTICS je novým generálnym partnerom Štúdia L+S

Spoločnosť BUDAMAR LOGISTICS, a.s. sa rozhodla podporiť divadelnú kultúru na Slovensku a stala sa tak generálnym partnerom Štúdia L+S pre rok 2020.

Podľa predsedu predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS, a.s. a generálneho riaditeľa BUDAMAR GROUP Ing. Petra Maleca bola hlavným impulzom pre vznik partnerstva “tridsaťročná tradícia obohacujúca slovenskú divadelnú scénu repertoárom s nezameniteľným poetickým humorom”. Práve divadelnej kultúre sa na Slovensku dostáva málo podpory a priestoru, hoci dokáže prilákať a zabaviť divákov všetkých vekových kategórií.

Vďaka tejto spolupráci vznikla inscenácia “Zajačik” od úspešnej slovenskej autorky a režisérky Evy Borušovičovej. Tá sa do repertoáru divadla slávnostnou premiérou zaradí už 17.9.2020.

Hra nadväzuje na jej úspešné predstavenie “69 vecí lepších než sex”, ktoré malo v Štúdiu L+S premiéru v roku 2013 a od začiatku v ňom možno hľadať motívy lásky. Podľa Evy Borušovičovej je práve téma lásky kľúčová vo všetkých jej textoch, vrátane novinky Zajačik: “Bez lásky by bol život smutný a nezaujímavý. A vlastne ani my by sme tu neboli, lebo niekde na začiatku boli chlapec a dievča, ktorí sa do seba zamilovali, aby sa mohli stať našimi rodičmi.”

Tradíciu Štúdia L+S výrazne ovplyvnilo pravidelné hosťovanie toho najlepšieho z českých divadelných scén a avantgardných súborov, ako aj hudobné programy. Len pár mesiacov po otvorení divadla vstúpila na jeho javisko dvojica Milan Lasica – Július Satinský, ktorí svojim humorom udali poetiku a ráz jednej z najvýznamnejších bratislavských divadelných scén. V súčasnosti má Štúdio L+S na svojom repertoári sedemnásť divadelných titulov, a to aj vrátane svojho hudobného večera a talk show. Ide o komédie prevažne súčasných európskych a svetových autorov.