BUDAMAR GROUP

Najväčšia zasielateľská a logistická skupina v strednej a východnej Európe bude prezentovať svoje služby pod spoločným názvom BUDAMAR GROUP. Rozhodla sa túto svoju novinku oznámiť svetu na 18. ročníku medzinárodnej odbornej výstavy dopravy a logistiky Transport Logistics v Mníchove. „Po tom, čo sme v uplynulých rokoch zrealizovali viacero významných akvizícií, nadišiel čas predstaviť sa ako skupina. Do BUDAMAR GROUP dnes patrí 13 spoločností, ktoré sa radia medzi významných hráčov vo svojom odvetví, a vďaka ktorým vieme zákazníkom ponúknuť komplexné riešenia v oblasti zasielateľstva a logistiky,“ vraví Peter Malec, predseda Predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a generálny riaditeľ BUDAMAR GROUP.
Je potrebné zdôrazniť, že BUDAMAR LOGISTICS ako spoločnosť ani ako značka nezaniká. Naďalej zostáva materskou spoločnosťou väčšiny firiem z portfólia BUDAMAR GROUP, ktorá sa venuje medzinárodnému zasielateľstvu a logistike.
BUDAMAR GROUP sa pri tvorbe loga rozhodla zachovať kontinuitu s identitou BUDAMAR LOGISTICS. „Logo sme doplnili o päť kruhov vo farbách jednotlivých firiem. Aj tie majú symbolizovať skupinu a pestrosť ponúkaných služieb,“ objasňuje Ľubomír Loy, člen Predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP.
V Mníchove sa minulý týždeň konal najväčší odborný veľtrh logistiky, vnútropodnikovej logistiky, telematiky, nákladnej, železničnej, vodnej a leteckej dopravy v Európe. Pravidelne sa na ňom zúčastňujú tisícky vystavovateľov z desiatok krajín.
BUDAMAR GROUP tu mala stánok s rozlohou 180 štvorcových metrov a predstavila tu nielen nový názov a logo, ale aj investíciu v hodnote 20 miliónov eur do budovania vozového parku. Flotila BUDAMAR GROUP sa totiž prednedávnom rozšírila o päť špičkových rušňov Vectron vyrobených spoločnosťou Siemens. V Mníchove tak BUDAMAR GROUP ukázala aj to, že v súčasnosti má vo svojom vozovom parku to najmodernejšie, čo sa v Európe vyrába. Zásadnou výhodou Siemens Vectron je to, že odpadá neefektívna výmena rušňov na hraniciach jednotlivých štátov. Siemens Vectron BUDAMAR GROUP sú schopné prevádzky vo viacerých európskych krajinách, v Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvátsku a, samozrejme, na Slovensku, čo staršie lokomotívy neumožňovali.

FIRMY, KTORÉ PATRIA DO BUDAMAR GROUP:

BUDAMAR LOGISTICS, a. s. – materská spoločnosť
BUDAMAR SOUTH
LOKORAIL
CENTRAL RAILWAYS
Inter Cargo
Slovenská plavba a prístavy
BULK TRANSSHIPMENT SLOVAKIA
ŽOS Vrútky
TATRAVAGÓNKA
NH TRANS
ODOS
ODOS Cargo
Bohumín Terminál

O BUDAMAR GROUP

Slovenská skupina bola založená v roku 2002. Zaoberá sa medzinárodným zasielateľstvom a logistikou, pričom na trhu strednej a východnej Európy má vedúcu pozíciu. Do portfólia BUDAMAR GROUP sa radia významné spoločnosti ako medzinárodný zasielateľ BUDAMAR LOGISTICS, ďalej železniční dopravcovia LOKORAIL, CENTRAL RAILWAYS a INTER CARGO, spoločnosť Slovenská plavba a prístavy, operátor prekládkového terminálu Bulk TRANSSHIPMENT SLOVAKIA či opravovne a producent vozňov a rušňov ŽOS Vrútky a výrobca nákladných vozňov TATRAVAGÓNKA. Väčšina zákazníkov skupiny sú priemyselné podniky, ktoré pôsobia mimo Slovenskej republiky, najmä v Česku, Poľsku, Maďarsku a Rakúsku. BUDAMAR GROUP ponúka služby v železničnej, cestnej, riečnej, námornej, multimodálnej a intermodálnej preprave, zaoberá sa tiež colno-deklaračnými službami, skladovaním a komplexným poradenstvom. V súčasnosti spolu s dcérskymi a so sesterskými firmami zamestnáva vyše 4 500 ľudí.